czech-us.cz Studujte, Bavte se, Pracujte, Cestujte, Žijte

Kurz plavčíka

Záchrana hodem kruhu na kurzu plavčíka

Nezbytnou podmínkou pro práci plavčíka v USA je úspěšné absolvování kurzu zakončeného vydáním certifikátů od Amerického červeného kříže. V roce 2010 jsme pro vás získali i akreditaci MŠMT na naše kurzy -- můžete tedy po splnění podmínek pracovat jako plavčíci i v ČR. Kurz plavčíka pro program Czech-us plavčík se skládá z prekurzu, kurzu amerického plavčíka, kurzu pool operatora a kurzu českého plavčíka. Kurz českého plavčíka není povinný a je pro vás naprosto zdarma.

Prekurz [nahoru]

Prekurz je povinný pro všechny prvoúčastníky programu Czech-us plavčík. Prekurz se skládá z těchto částí:

  • bazénový plavčík -- 300 m plavání (100 m kraul, 100 m prsa, 100 m volným stylem bez časového limitu)
  • plážový plavčík – 500 m pod 10 minut (případně jiný časový limit určený zaměstnavatelem)
  • plavat 20 m, vylovit 5 kg předmět z hloubky 2,5 m a v poloze na znak doplavat s předmětem zpět na start
  • šlapání vody po dobu 2 minut (ideálně bez použití rukou)
  • krátké interview v anglickém jazyce

Prekurz trvá cca 2 hodiny. Naším cílem je objektivně posoudit vaši úroveň plavání a anglického jazyka, abychom vám mohli doporučit vhodnou pozici a zaměstnavatele. Účast na prekurzu je zdarma.

Prekurzy probíhají v Praze, Brno a příležitostně i v Havířově. Termíny prekurzů naleznete na svém Czech-us účtu po registraci do programu.

Společná fotka z Czech-us kurzu plavčíka

Kurz amerického plavčíka [nahoru]

Kurz amerického plavčíka (Lifeguard training) se skládá z 33 hodin intenzivní výuky. Během 22 hodin strávených ve třídě získáte informace o práci plavčíka a fungování záchranného systému v USA. Naučíte se a na figurínách vyzkoušíte první pomoci (First Aid) a oživovací techniky (CPR).

Výuka v bazénu (11 hodin) spočívá v nácviku bezpečného vstupu do vody a záchrany aktivně a pasivně tonoucího včetně alternativy situace při podezření na poranění hlavy, krku a páteře v mělké i hluboké vodě.

Kurz je zakončen praktickými zkouškami z vodní záchrany a první pomoci a písemnými testy z nabytých teoretických dovedností v anglickém jazyce. Při testu jem ožné používat slovník -- nezkoušíme vás z angličtiny ale ze znalostí plavčíka.

Během kurzu klademe velký důraz na osobní přístup, protože každý student přichází s jinou pohybovou dovedností a je jinak jazykově vybaven. Každý účastník kurzu obdrží zdarma mikinu, tričko, resuscitační masku, Lifeguard Skill Sheets (postup jednotlivých záchranných technik), vinylové rukavice, píšťalku.

Výstupem kurzu je certifikát Amerického Červeného Kříže Lifeguarding/First Aid/CPR/AED, který vám po obdržení zašleme poštou nebo si jej můžete osobně vyzvednout u nás na pobočce. Certifikát je platný 2 roky ovšem zaměstnavatelé se kterými spolupracujeme vyžadují každoroční review kurz CPR/AED.

Kurzy probíhají v Praze a v Brně. Termíny naleznete na svém Czech-us účtu po registraci do programu.

Kurz pool operatora [nahoru]

Kurz je určen pro všechny bazénové plavčíky. Na kurzu vás naučíme, jak funguje bazén, filtrační systém, základní výpočty průtoku vody a teoretické i praktické aspekty bazénové chemie. Absolvování tohoto jednodenního kurzu pool operatora je zdarma. Po absolvování kurzu nezískáváte automaticky žádný certifikát. Po příletu do USA a domluvě se zaměstnavatelem získáte místní licenci Pool Operator (zpravidla po absolvování testu a zaplacení poplatku).

Kurz českého plavčíka [nahoru]

Záchranné kruhy

Kurz českého plavčíka, který trvá 12 hodin, se zaměřuje na zdokonalování plaveckých technik, technik tažení tonoucího, záchranu tonoucího na otevřené vodě a vodní záchranářství v ČR. Praktická zkouška na konci tohoto bloku bude zahrnovat vyjma předvedení nově osvojených technik i plavání 400m do limitu 8:30, plavání pod vodou 25 m a 200m tažení tonoucího. Termíny bloku českého plavčíka naleznete na svém Czech-us účtu.

Absolvování kurzu českého plavčíka musí předcházet 25 hodin řízené praxe, kterou získáte během plavčíkování v USA. A co je nejlepší – kurz je pro absolventy kurzu amerického plavčíka zcela bezplatný! Jsme jediní v ČR, kdo přichází s touto unikátní nabídkou.

Po úspěšném absolvování celého kurzu plavčíka obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci na pozici plavčíka, který vám umožní pracovat na pozici plavčíka i v ČR. Osvědčení je platné 2 roky (obnovení je nezbytné ještě v době platnosti kvalifikace).

Více informací [nahoru]

Komentáře

Kontakty
miniatura
Plavčík v USA
Lenka Janotová:
776 522 726
miniatura
Plavčík v USA
Lucie Straková:
773 960 964
Reference

Zlepšení angličtiny byl pro mě velký přínos

imageDo USA jsem jela proto, abych zmizela na prázdniny z ČR a zároveň poznala zase něco nového. Z mých zahraničních zkušeností byl výběr do USA nejlepší tah, co jsem mohla udělat. Celé prázdniny se super lidičkama -- party, pláž a pohoda. V neposlední řadě také zlepšení angličtiny byl pro mě velký přínos. Gábina

Dostávejte aktuální informace o našich programechCzech-us Facebook

protaxrefund holiday cars global lifeguards global lifeguards internex lac jakresuscitovat

© 2003-2014, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz